Polskie Prawo Jazdy

Informacja dla Kierowców z Polskim Prawem Jazdy

Informacje dla osób z ważnym polskim Prawem Jazdy, które zamierzają ubiegać się o Prawo Jazdy w Ontario

Polskie Prawo Jazdy powyżej dwóch lat praktyki:
  • Należy uzyskać zaświadczenie z Urzedu Komunikacji w miejscu zamieszkania zawierające informacje o wiarygodności Prawa Jazdy
  • Przetłumaczyć powyżej wymienione zaświadczenie wraz z orginalnym Prawem Jazdy u tłumacza do tego upoważnionego na terenie Ontario, który jest zrzeszony w (ATIO). (Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz kontakt do tłumacza).
  • Przygotować sie do testu teorytycznego na kategorię G1, można zdawać test pisemny w języku polskim.
    (Koszt testu G1 wraz opłatą za 5 lat ważnosci Prawa Jazdy wynosi $85)
  • Ważny polski Paszport będzie wymagany przy aplikacji

Po zdaniu testu teorytycznego dostajemy kategorię G1 z którą to możemy tylko prowadzić pojazd w obecności osoby z prawem jazdy kategorii G (osoba ta musi mieć conajmniej 4 lata praktyki). Ze wzgledu na polskie Prawo jazdy możemy ubiegać się o kat G bez czekania jednego roku (tylko jedno podejscie do egzaminu na kategorię G). Jeśli z jakiegoś powodu nie czujemy się na siłach podchodzenia do kat G, można podejść do egzmainu na kat G2.

Polskie Prawo Jazdy poniżej dwóch lat praktyki (ale nie mniej niż jeden rok):
  • Należy przetłumaczyć polskie Prawo Jazdy u tłumacza
  • Zdać test pisemny G1

Bez czekana jednego roku można podejść do egzaminu praktycznego na kat. G2. Zalecamy staranne przygotowanie się do wszystkich egzaminów.

Po więcej informacji i ustalenie terminów lekcji przygotowujących do powyższych egzaminów proszę do nas dzwonić na numer (416) 451 2923 lub kontaktować się z nami za pośrednictwem naszej strony internetowej.